Dnia 12.04.2011 roku w godzinach południowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna podstawka na jajka” ogłoszonego dla szkół podstawowych i przedszkoli z terenu miasta-gminy Stryków.
Jury w składzie:
p. Agnieszka Kacprzak – plastyk Domu Kultury w Strykowie
p. Anna Bolechowicz-Gabara – pracownik Domu Kultury w Strykowie
p.Barbara Pożarlik – pracownik Domu Kultury w Niesułkowie
p.Wojciech Tomczak – pracownik Urzędu Miasta- Gminy Stryków
oceniło prace biorąc pod uwagę postanowienia regulaminu i problemy plastyczne.
Ogółem do ustalonego terminu 11.04.2011 r. wpłynęło ok. 80 prac konkursowych
ze szkół podstawowych i przedszkoli w różnych technikach plastycznych.
Do konkursów przystąpili uczniowie z następujących szkół i przedszkoli:
Szkoła Podstawowa Nr 1 ze Strykowa
Zespół Szkół Nr 2 z Bratoszewic
Szkoła Podstawowa w Dobrej
Przedszkole Samorządowe w Strykowie
Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie
Po obradach jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy:
Kl. IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce – Paulina Pietrasik – SP Nr 1 w Strykowie
II miejsce – Bartłomiej Popczyński – SP Nr 2 w Strykowie
Marcin Wojda – SP w Dobrej
III miejsce – Aleksandra Wojewoda – SP Nr 2 w Strykowie
Wiktoria Ferenc – SP w Niesułkowie
Wyróżnienie – Joanna Tomczyk – SP w Koźlu
Marika Walak- SP w Bratoszewicach
Filip Florczak – SP Nr 1 w Strykowie
Kl. I-III gimnazjum:
I miejsce – Justyna Fercho – Gimnazjum Nr 1 w Strykowie
Magdalena Kaczmarek – Gimnazjum Nr 2 w Bratoszewicach II miejsce – Aleksandra Kołodziejczyk - Gimnazjum Nr 2 w Bratoszewicach
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Andrzej Krempiński – Gimnazjum Nr 1 w Strykowie
Przedszkolaki:
I miejsce – Aleksander Malinowski - Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie II miejsce - Julia Bartczak - Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie
Julianna Pytliczek - Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie
III miejsce - Dominik Kuśmierek- Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie Wiktoria Miśkiewicz - Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie
Wyróżnienie – Natalia Janowska – Przedszkole Samorządowe w Strykowie
Hubert Lipiński - Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie
Aleksandra i Dominika Hajdys - Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie Zerówka – I miejsce – Wiktoria Suder – Przedszkole Samorządowe w Strykowie II miejsce – Weronika Roszczypała – SP w Bratoszewicach
III miejsce - Weronika Walerych – SP w Bratoszewicach
Wyróżnienie – Krzysztof Tomaszewicz – SP Nr 2 w Strykowie
Aleksandra Burtka - SP w Bratoszewicach
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło dnia 18.04.2011 roku o godz. 10.00 w Domu Kultury w Strykowie – impreza połączona była z występem Grupy Teatralnej „Pod sceną”, działającej przy OKiR w Strykowie. Grupa przedstawiła spektakl pt. „O kogutku i kurce”.